Kontakt

Här hittar du telefonnummer och andra kontaktuppgifter till skolan och oss som arbetar här.
Besöksadress: Industrivägen 20 B, 194 77 Upplands Väsby

Email: info@vasbyyrkesgymnasium.se

Skolledning

Mathias Svensson, Rektor
Telefon: 073-620 54 82
E-post: mathias.svensson@vasbyyrkesgymnasium.se

Caroline Jonsén, Biträdande rektor
Telefon: 070-520 07 28
E-post: caroline.jonsen@vasbyyrkesgymnasium.se

Christine Ripås, Skolchef
E-post: christine.ripas@utbcentret.se 
Telefon: 073-810 30 11

Elevhälsa

Elena Isaksson, Skolsköterska
Telefon: 073-334 64 22
E-post: skolsyster@vasbyyrkesgymnasium.se

Agneta Romedahl, Mentor
Telefon: 073-074 05 65
E-post: agneta.romedahl@vasbyyrkesgymnasium.se

APL

Mathias Svensson, Rektor
Telefon: 073-620 54 82
E-post: mathias.svensson@vasbyyrkesgymnasium.se

Lärare

Caroline Jonsén
Idrott och hälsa
E-post: caroline.jonsen@vasbyyrkesgymnasium.se

Daniel Olsson
Bygg
E-post: daniel.olsson@vasbyyrkesgymnasium.se

Edvin Norling
Svenska och religion
E-post: edvin.norling@vasbyyrkesgymnasium.se

Johan Casserlöv
El- och energi
E-post: johan.casserlov@vasbyyrkesgymnasium.se

Masoud Khanzadeh
Matematik och Naturkunskap
E-post: masoud.khanzadeh@vasbyyrkesgymnasium.se

Sonny Galmar
Bygg
E-post: sonny.galmar@vasbyyrkesgymnasium.se

Steven Shanberg
Engelska
E-post: steven.shanberg@vasbyyrkesgymnasium.se

Tomas Niit
VVS och fastighet
E-post: tomas.niit@vasbyyrkesgymnasium.se